PočetnaMarathon9520. Polumaraton Jaska
« Marathon95

20. Polumaraton Jaska

20. Jaskanski polumaraton ili tzv. "Plitvice u malom" bile su pravi izazov za članove našeg kluba i odlična priprema za utrku koja nam slijedi za 2 tjedna.

Fotografija vijesti

Prema opisu organizatora konfiguracija 20. Jaskanskog polumaratona je takva da je prvom djelu staze lagana uzbrdica, pa zatim grozomorni usponi i nizbrdice i nakon 10. kilometra lagana nizbrdica sve do cilja u centru Jaske.

U takvom scenariju našlo se ukupno 194. trkačica i trkača koji su završili glavnu utrku polumaratona. Pobijedio je Milorad Vojvodić, čan AK Sljeme s vremenom 01:17:06 dok je kod žena najbolja bila Maja Perišić s vremenom 01:35:12.

Od naših trkača najbrži je bio Andrej Gužvinec koji je s vremenom 01:28:21 bio 11. ukupno i 7. u kategoriji MS. Iskusni Mario Pongračić odradio je posljednji jači trening prije Plitvičkog maratona i s vremenom 01:33:57 ostvario 23. mjesto ukupno i 3. u kategoriji M50. Odličan rezultat ostvario je i Stjepan Till koji je s vremenom 01:51:40 bio 1. u kategoriji M60. Iza njega došla je naša jedina predstavnica Lidija Vrbanić koja je s vremenom 02:08:30 zauzela 6. mjesto u kategoriji Ž45, dok je Nikola Habrlin ovoga puta imao priliku najdulje uživati na ovoj lijepoj stazi Jaske (02:16:10). Dodajmo samo da je s nama u drušvu bio i Vjekoslav Vorih (TK Ivančica) koji je odlično svladavao "brege" i s vremenom 01:31:06 postigao 15. vrijeme ukupno i 3. u kategoriji M45.

Sljedeća utrka na rasporedu je Plitvički (polu)maraton na koju ponovno idemo u velikom broju

Objavljeno 20.05.2018. u 20:22